Podtynkowe

Systemy rolet podtynkowych SP i SP-E przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża.

Specjalnie zaprojektowane skrzynki przystosowane do zabudowy doskonale wspasowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Rewizja rolety znajduje się po zewnętrznej części budynku a czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk, klinkier, etc.), dzięki czemu pozostaje ona niezauważalnym elementem fasady.

Elementy systemów SP i SP-E nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. System rolet podtynkowych SP i SP-E w całości instalowany na zewnątrz budynku pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w zużyciu energii cieplnej, zabezpiecza otwory okienne przed zniszczeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Profile roletowe wypełnione pianką, wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, posiadające dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA charakteryzują się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej profile odznaczają się dobrą izolacyjnością akustyczną.

Do produkcji rolet zewnętrznych wykorzystujemy wysoko wyselekcjonowane materiały wyłącznie renomowanego europejskiego producenta Firmę Aluprof S.A.

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI) docenił właściwości rolet w systemach Aluprof SP i SP-E. Organizacja ta wydała certyfikat dla skrzynek o wielkości 165, które w obu systemach, przy spełnieniu wymagań montażu zgodnych z certyfikatem mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię. Prawidłowo wykonany montaż umożliwia wykorzystanie każdego okna, spełniającego wymagania Instytutu Domów Pasywnych, którego współczynnik przenikania ciepła okna Uw jest niższy od 0,80 W/(m²K) natomiast współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m²K). Jest to pierwszy certyfikat PHI dla polskiej firmy w tej grupie produktów. Rozwiązanie to jest również pierwszym tak uniwersalnym systemem w bazie komponentów pasywnych Instytutu.

 

SKRZYNKI ROLET PODTYNKOWYCH W SYSTEMIE SP i SP-E

 

SP

SP

SP-ESP-E

 

 

 

SKRZYNKI ROLET PODTYNKOWYCH W SYSTEMIE SP i SP-E ZINTEGROWANE Z MOSKITIERĄ

 

 

SP+MKT

SP+MKT

 SP-E-MKT

SP-E+MKT

 

 

 

TECHNIKI MONTAŻOWE

 

SKRZYNKA ROLETY SP ZABUDOWYWANA W TRAKCIE WZNOSZENIA ŚCIANY

SKRZYNKA ROLETY SP WBUDOWYWANA POD ISTNIEJĄCE NADPROŻE ISTNIEJĄCEJ ŚCIANY

SKRZYNKA ROLETY SP WBUDOWYWANA W WYMIENNE NADPROŻE ISTNIEJĄCEJ ŚCIANY

SKRZYNKA ROLETY SP WBUDOWYWANA W IZOLACJĘ ŚCIANY

SKRZYNKA ROLETY SP-E ZABUDOWYWANA W TRAKCIE WZNOSZENIA ŚCIANYSKRZYNKA ROLETY SP-E WBUDOWYWANA POD ISTNIEJĄCE NADPROŻE ISTNIEJĄCEJ ŚCIANY

SKRZYNKA ROLETY SP-E WBUDOWYWANA W WYMIENNE NADPROŻE ISTNIEJĄCEJ ŚCIANY

SKRZYNKA ROLETY SP-E WBUDOWYWANA W IZOLACJĘ ŚCIANY